Kúpili sme si veľký byt, po akom sme vždy túžili. Jeho celková rozloha bola takmer stotridsať metrov štvorcových, vysoké stropy, no proste nádhera. Takéto byty majú svoju neopakovateľnú atmosféru a v podstate ich nemusíte nijako špeciálne dizajnovať, aby vyzerali perfektne. Majú však aj svoju tienistú, lepšie povedané, mrazivú stránku. Keď je byt veľký a má vysoké stropy, je dosť pravdepodobné, že bude mať aj veľké okná. Viete čo v preklade znamená táto kombinácia? Prievan a chlad.Tučniak uprostred ľadu a snehu.jpg
U nás to bolo tak katastrofické, že v zime, keď bolo vonku okolo mínus osemnásť stupňov Celzia, sme mali radiátory pustené na plné pecky, dokonca sme si dokúpili aj tri elektrické ohrievače, no v zime teplota nestúpla nad plus osemnásť stupňov Celzia. Viem, že pre niekoho je takáto teplota asi postačujúca, no pre mňa a ostatných členov našej domácnosti, proste nebola. Sme ľudia z mesta a sme zvyknutí na takých príjemných dvadsaťtri až dvadsaťpäť stupňov.
Ako prvú vec, ktorú sme urobili, bola výmena okien. To urobilo svoje, no nie dostatočne. Problém je hlavne v tom, že aj v zime potrebujete niekedy vyvetrať a taktiež otvoriť dvere. Proste, svoj byt nemôžete hermeticky uzavrieť. Konečné riešenie, ktoré nám nakoniec skutočne pomohlo, bolo rozčlenenie bytu na menšie časti. Nerozumiete? Využili sme sklenené deliace steny https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-deliace-steny/, ktorými sme vlastne ešte predelili priestor, na viacero menších priestorov. Interiér predelený viacerými priečkami.jpgTo zastavilo prievan, navyše, menší priestor sa nahreje rýchlejšie a aj teplota sa v ňom udrží dlhšie. Sklo zároveň príliš nenarušilo ten krásny priestor nášho veľkého bytu, takže to dopadlo dobre aj po estetickej stránke. Toto je naozaj dobré riešenie do veľkých bytov, kde je to s chladom počas zimy skutočne náročné. A ako som už povedala, sklenené priečky alebo deliace steny vyzerajú super a nenarušia priestor po optickej stránke.