Tešíte sa na návštevu ordinácie zubného lekára? Ak áno, potom ste do neho zrejme zamilovaní, ako dievča Dagmar, o ktorom spieval v jednej zo svojich piesní už za socializmu Ivan Mládek. Dagmar si svojho zubára nakoniec zobrala za manžela, a tak malo potešenie z návštevy zubnej ordinácie skutočný význam. V opačnom prípade sa však nikto na svojho zubára zrejme neteší a z ordinácie potom radšej skôr utekáme.

tantrická masáž

Úplne odlišne však vnímame procedúru tantrických masáží, pritom sa tiež jedná o zážitok, v spojení s naším telom. Je však veľký rozdiel medzi vnímaním dotykov v oblasti pokožky ľudskou dlaňou av oblasti sliznice našich úst neprirodzenými kovovými nástrojmi.

Na tantrickú masáž ľudia dochádzajú, aby im zaistila najmä tri hlavné aspekty príjemného prežívania telesných dotykov:

aróma oleje

Sexuálna energia – uvoľnenie sexuálnej energie je to najkrajšie, čo môže dospelý človek prežiť. Nesmieme si ale sexuálnu energiu predstavovať iba ako fyzický prejav pohlavného aktu, ide o energiu, a tá vyslovene hýbe celým telom. Tantra ju umožní presúvať z miesta na miesto a dosahovať tým veľmi silný emotívny zážitok.

Stres – budete sa možno čudovať, ale niektorí ľudia dochádzajú na tantrickú masáž aj kvôli odstráneniu stresových vplyvov a blokád na psychickej úrovni. Stres je bohužiaľ súčasným strašiakom, ktorý obchádza väčšinu domácností, a doslova ničí ľuďom život. Treba s ním rázne skoncovať, prerušiť mu dodávku kyslíka a zahubiť ho. V skutočnosti nikto z nás stres k spokojnému životu nepotrebuje.

Neha – tiež vám chýba objatie, nežné dotyky a obyčajná ľudská spolupatričnosť. Moderná doba sa snaží, aby sme sa jeden druhému vyhýbali, komunikovali spolu iba cez Internet, a boli na ňom potom aj dokonca závislí. Nenechajte si do svojho života vpraviť prehnanú digitalizáciu, je to škodlivý prvok, ktorý do ľudského života nepatrí, a prináša bohužiaľ viac zla ako úžitku.