Máte doma ešte staré drevené okná a boli ste na návšteve u priateľov, ktorí na tom boli podobne ako vy, a pred pár týždňami si nechali okná vymeniť za nové – plastové? Prezerali ste si ich zblízka a následne konzultovali túto situáciu priamo na mieste, načo ste sa odhodlali ísť rovnakou cestou? Takých ľudí je viac, ktorí sa takto rozhodli na základe vlastnej skúsenosti a porovnania priamo v teréne, pretože práve vtedy vás nemôže nikto ťahať za nos a vymýšľať si rôzne reklamné triky. Akonáhle plastové okná v Považskej Bystrici https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/plastove-okna-a-dvere/ uvidíte na vlastné oči a je vám umožnené sa ich dotýkať a obsluhovať ich, máte potom celkom jasno:

bytový dom

Výrobok je funkčný a krásny – kto si prezrie plastové okno zblízka, bude uchvátený jeho dielenským spracovaním. Okná sú hladké, veľmi presné, výborne tesnia a doliehajú a ľahko sa obsluhujú. Môžu byť vyrobené aj vo viacerých farebných odtieňoch a tiež sa veľmi ľahko udržujú v čistote. Na ich údržbu nie je potrebný žiadny náter.

život v meste

Okná lepšie tesnia pred nežiaducimi zvukmi – vo vnútri sklenenej výplne sa nachádza vákuum, a to má zásadný vplyv na zvukovú izoláciu. Plastové okno teda lepšie chráni vnútorné priestory pred prienikom nežiaducich zvukov z ulice v porovnaní s klasickým dreveným oknom s dvoma tabuľami, oddelenými dvoma nezávislými rámami.

Zníženie úniku tepla v zime – vákuované sklá taktiež lepšie izolujú tepelnú energiu. Prejavuje sa to napríklad nižšími tepelnými stratami. Vďaka tomu znížite náklady na vykurovanie, a pokiaľ si zaistíte správne vetranie, budú úspory za dodávku tepla ešte vyššie.

Teplo v lete – veľmi podobné je to aj v lete, vtedy určite oceníte menší tepelný vplyv horúceho vzduchu zvonku, ktorý sa snaží preniknúť cez okenné tabule. Pri oknách bez vákuovanej vrstvy bude teplý vzduch zvonku pôsobiť na vnútorné priestory s oveľa vyššou intenzitou. Môže to priniesť aj zníženie nákladov na prevádzku klimatizácie, pokiaľ sa rozhodnete ju vlastniť.