Výroba paliet sa už nesústredí iba na drevo, ale čoraz viac sa do obehu dostávajú palety z hygienického a odolného plastu. Tento materiál je základnom pre výrobu širokého sortimentu tovarov, ktoré musia spĺňať najdôležitejšie požiadavky, aby ich bolo možné použiť pri styku s potravinami či pitnou vodou a podobne. Plast je ľahko udržiavateľný a pevný, stabilný, s možnosťou skladania a stohovania.

Sklady a preprava plastové palety využívajú často

Plastové palety sú perfektnou náhradou za drevené, pretože okrem viacerých veľkostí či typov sa vyrábajú aj v klasickom rozmere, no okrem neho predajcovia ponúkajú palety v 8 štandardných veľkostiach a 5 rôznych typoch, ktoré je možné použiť aj plastove palety na trativod pri vystavovaní, podľa hmotnosti sú to ľahké, stredné a ťažké, a tiež typy do čistého prostredia. Vyhovujú aj pre používanie na prepravu potravín, takže majú veľmi široké využitie.

Spoločnosť Schoeller Allibert je tiež výrobca týchto paliet, sú ideálnym doplnkom k prepravným boxom či kontajnerom, plast je 100% recyklovateľný a vyrobené podľa platných noriem. Klasické rozmery paliet sú 1200x800mm, ale dohodnúť si môžete aj výrobu paliet podľa rozmerov, ktoré vám budú vyhovovať. Všetky však majú robustnú konštrukciu a sú kvalitne spracované, je možné použiť ich na každý druh nákladu a niektoré na trativod. Existujú aj palety z materiálu, ktorý vydrží aj extrémne podmienky, napríklad teplotu v rozsahu od -20 až do +60°C, čistiť sa dajú s použitím bežným prostriedkov, pretože ich povrch je hygienický a ľahko udržiavateľný. Zároveň šetria aj miesto, lebo sa dajú uložiť do takzvaných stohov.

Recyklované materiály sú už bežné

Pri rozhodovaní o kúpe plastových paliet by mohli zavážiť v ich prospech aj fakty, že:

-sú ľahké, ale zároveň s vysokou nosnosťou

-plast je odolný a stabilný

-odolávajú nepriazni počasia a nekorodujú

-dajú sa bezpečne pripevniť k vysokozdvižnému vozíku

-majú dlhú životnosť a k dispozícii sú mnohé typy či veľkosti