Správne prostredie a súvisiace dobré fungovanie kanalizácie je potrebné pravidelne udržiavať. V súvislosti so „zdravím“ kanalizačného potrubia by sa mala pravidelne vykonávať kontrola vo forme monitoringu. Táto metóda, v rámci ktorej sa do kanalizácie vloží kamera, dokáže jasne identifikovať čo presne je problém a taktiež i úroveň jeho závažnosti. Na základe toho je potom jednoduchšie určiť spôsob, ktorý bude použitý na jeho odstránenie.

kanalizačná šachta

Pravidelnosť monitoringu je však potrebné naozaj dodržiavať, pretože niektoré problémy môžu byť skryté a voľným oknom nie sú viditeľné a ani sa nevyznačujú žiadnymi problematickými príznakmi. Pomerne často sa stáva, že nejaká chyba alebo poškodenie, ktoré vzniklo vo vnútri kanalizácie zostáva nepovšimnuté dlhší čas. Keď sa potom prejaví na povrchu býva už väčšinou neskoro https://tv-program.aktuality.sk/relacia/neskoro-vecer/ a je nevyhnutné rýchlo zasiahnuť, aby nedošlo k vzniknutiu závažných následkov. Častým ukazovateľom nejakej chyby je napríklad spomalený odtok, ktorý spôsobuje upchaté potrubie.

havarijná služba

Nepriechodná kanalizácia je síce najčastejšie sa objavovaným problém, avšak dá sa pomerne rýchlo a účinne odstrániť. V prípade, že sa vo vašej kanalizácií táto nepríjemnosť objaví, viete ju vyriešiť zavolaním havarijnej služby AB-Krtkovanie. Túto službu je možné si objednať nonstop, pričom nezávisí ani na tom či ju potrebujete počas pracovného týždňa alebo víkendov či sviatkov. Krtkovanie si viete objednať taktiež v ktorejkoľvek hodine, takže pokiaľ sa objaví havarijná situácia v noci, pokojne sa na nich môžete obrátiť. Vďaka širokému pokrytiu takmer celého západného Slovenska a miest, ako je Bratislava, Trnava, Pezinok, Modra, Malacky, Senec, Stupava, Šamorín, Dunajská Streda, Šaľa, Nitra, Galanta, Hlohovec, Piešťany a ich priľahlé dediny v okolí, dokážu na vašu adresu doraziť expresne, už behom jednej hodiny.