Neviete si poradiť s upchatým potrubím alebo kanalizáciu a chceli by ste tento váš problém rýchlo napraviť? Pomôžu vám babské rady alebo práve odborníci na krtkovanie. Nechajte si poradiť od ľudí, čo s tým majú skúsenosti.

Upchatý odtok alebo potrubie je veľmi nepríjemnou záležitosťou, ktorú musí absolvovať asi každý jeden človek. Môže sa nám to stať veľmi často, pokiaľ nedbáme na preventívne prečisťovanie odpadu. Čo vám mohlo upchať odtok?

krtkovanie3

? Že to len netušíte a možno si kladiete otázku, prečo sa to udialo práve vám a nie niekomu inému. No vec sa má tak, že ste do odtoku alebo potrubia vyhadzovali alebo splachovali také veci, ktoré tam nemajú čo robiť. Medzi najčastejšími vecami, ktoré do odtok ua potrubia rozhodne nepatria sú určite hygienické potreby, napríklad také detské plienky alebo dámske hygienické vložky, či dokonca tampóny. Ďalšími vecami, ktoré do odtoku nepatria sú rôzne chemikálie, farbivá a dokonca ani lieky. Možno si myslíte, kto by vyhadzoval lieky do odtoku? No nájdu sa aj takí, čo to robia bežne. A ani len netušia, že tam lieky istotne nepatria. To, čo bežne vylievame do odtoku je olej z varenia. Bežne sa stretávame s tým, že ženy vylievajú olej z varenia do kuchynského drezu. A pritom tam olej nemá čo robiť. Nespotrebovaný olej radšej vylejte do nejakej nepoužívanej fľaše a potom tú fľašu zahoďte do smetiaka. Aspoň si tak zachováte čisté potrubie, ktorým bude odpadová voda pekne odtekať tak, ako má.

dvere, upozornenie

Ak sa vám vyskytol problém a odtok máte stále upchatý, najjednoduchším riešením je použitie klasického dreveného zvonu. Tlakom vody, ktorý vytvorí klasický drevený zvon s gumenou hlavicou, sa voda začne postupne vytrácať a odtekať. Ak vám ani zvon nepomôže, vyhľadajte pomoc odborníkov na krtkovanie Stupava, ktorí vám s vaším problém hneď poradia a odstránia ho. Len tak budete mať vaše potrubie dokonale čisté a nebude sa vám upchávať často.