Pri výbere, kúpe a následnom umiestnení takého prvku, akým sú dvere máme na výber pomerne veľa možností a takisto rozdlelnych špecifických vlastností. A tie je vhodné zvážiť ešte pred kúpou, respektíve vopred si premyslieť konkrétne požiadavky.Otvorené dvere, záclony.jpg

  • Dizajn,cena, alebo odolnosť, pevnosť, dlhá životnosť,… bezpečie a izolačné vlastnosti?

Z týchto faktorov je vhodné vybrať si niektoré priority a na základe nich sa potom primárne orientovať na materiál dverí. Ešte predtým je ale samozrejme základom vedieť, aký typ dverí vlastne potrebujeme.
Vchodovésú možno ešte potrebnejším základom, než tie interiérové. V tomto prípade sa mimo dizajnu musíme primárne zamerať na ich materiál, bezpečnosť a izolačné vlastnosti. Tým si zabezpečíme komfort a pocit bezpečia, ale samozrejme neuškodí vybrať elegantný dizajn. V spojitosti so všetkými spomenutými vlastnosťami sa ako skvelý kompromis hlásia hliníkové dvere.
Interiérové nám dávajú väčšiu príležitosť zamerať sa prioritne na ich vizuálnu stránku. Konkrétnejšie máme na mysli tie, ktoré umiestnime do izby alebo napríklad kúpeľne. V súčasnosti sú už na výber rôzne moderné alternatívy, veľmi atraktívne pôsobia napríklad sklenené dvere s posuvným systémom otvárania. Tie okrem estetiky a elegancie poskytujú aj efektívnu úsporu miesta.
K špeciálnej kategórii sa radí protipožiarne dvere predaj a poskytuje prispôsobenú konštrukciu na základe konkrétnych nárokov využitia. Ideálnym príklad je spomenutá forma protipožiarnych dverí odolná proti vysokej teplote a plameňom. Aby však dosahovali tento náročný efekt, je v mnohých prípadoch nutné zveriť ich inštaláciu do rúk odborníkom.Dvere, zámka, kľúč.jpg
Teraz sa pozrime o niečo konkrétnejšie na materiály a na to, ktorý typ sa v tomto smere hodí k vchodovým alebo naopak vnútorným dverám.
Pre tie interiérové požadujeme estetiku a tu sú vhodné možnosti ako drevo alebo sklo. Rozdiel ale môžeme robiť i v tom, či hľadáme hladké, rámové alebo masívne dvere. V prípade sklenených zasa či požadujeme priepustnosť svetla alebo väčšie súkromie.
Prevchodové dvere sú zasa vhodným materiálom hliník, oceľ, plast alebo opäť drevo.