Žiarovky s LED technológiu tvoria súčasť nejednej domácnosti či prevádzky. Stali sa súčasťou moderného sveta. Zaraďujú sa medzi najúspornejšie žiarovky aké sú momentálne na trhu dostupné. Pomaly nahrádzajú staršie druhy žiaroviek ako tie klasické či halogénové. Žiarovky sa všeobecnosti používajú v domácnostiach, v školách, na pracoviskách, v rôznych prevádzkach či v skladoch. Rozdiel medzi LED žiarovkami a tými klasickými žiarovkami je ten, že na rozdiel od tých klasických sa v LED žiarovkách nenachádzajú žiadne škodlivé plyny či látky, ktoré môžu škodiť životnému prostredia a tiež ľudom.

LED

Taktiež je citeľný a viditeľný rozdiel v kvalite osvetlenie. LED žiarovky sa vyznačujú vysokou mierou intenzity a tiež kvality svietivosti, čo sa o iných druhoch povedať nedá. Ich vydrž je na vysokej úrovni. Takáto žiarovka vám môže vydržať aj 4 roky. LED žiarovky dokonale šetria životne prostredia a tiež vašu peňaženku. Vďaka obrovskej šetrnosti sa to prejaví na odbere elektrickej energie. Vedia byť skvelou investíciu do budúcnosti keďže ich kúpa sa vám rozhodne vráti. Svetlo, ktoré vyžarujú je navyše veľmi kvalitne a príjemne na oči. Nedráždi ani nevyvoláva únavu. LED žiarovky e27 sa vyznačujú svojim špecifickým závitom.

LED

Od ostatných typov LED sa odlišujú iba svojim závitom inak sú to LED žiarovky ako každé iné. Patria k najznámejším a zároveň k najpoužívanejším závitom. Tieto žiarovky sa označujú aj ako LED žiarovky s veľkým závitom. Číslo 26 označuje 26 milimetrový závit. Písmenko e “symbolizuje” amerického vynálezcu Thomasa Edisona, ktorý sa “zapríčinil” o tento druh žiarovky. Tento závit sa do zdroja inštaluje skrutkovaním. Závit má okrúhly tvar. Nielen závit, ale aj samotná žiarovka je väčších rozmerov. Najčastejšie sa umiestňuje do rôznych chodieb, skladov či vstupných hál.