V dnešnej dobe moderné ho bývania si vyberáme skutočne tie najmodernejšie prvky a tonie len v interiéri ale aj v exteriéri. Moderné bývanie a s ním spojené moderné trendy nám ponúkajú doslova neobmedzené možnosti. Jednou z nich je aj sklenené zábradlie. Sklenené zábradlie je vhodné pre schodiská ale aj balkóny či vyvýšené terasy a teda je zrejmé, že je vhodné pre interiér rovnako tak ako aj pre exteriér.

sklenené zábradlie

Vo Vašom interiéri sa sklenené zábradlie na schodoch bude vynímať dokonalo. Sklo na sklenenom zábradlí dokáže prepustiť mnoho voľne sa šíriaceho prirodzeného svetla a teda tým dosiahnete samotné presvetlenie schodiska, čistotu v sklenenom prevedení a moderný dizajn. Nechajte sa uniesť krásou skleneného zábradlia, ktoré sa dokonale hodí pre každý štýl. Sklenené zábradlie spĺňa 100% funkčnosť a taktiež spĺňa všetky nároky pre bezpečnosť. Sklo použité pri výrobe skleneného zábradlia je dostatočne hrubé a samozrejme je odolné voči rozbitiu, no aj v prípade, že sa Vám toto sklo podarí rozbiť, nehrozia žiadne poranenia. Sklenené zábradlie je možné osadiť dvoma základnými spôsobmi a to: -pomocou bodových úchytov

-pomocou hliníkových profilov

Pri bodových úchytoch sú tieto viditeľné a zväčša sú dodávané v prevedení nerez. Je to štandardné prevedenie, ktoré si môžete samozrejme zmeniť.

moderné bývanie

Naopak pri hliníkových profiloch sa sklenené zábradlie môže osádzať rôznymi spôsobmi, najžiadanejší spôsob je uchytenie skleneného zábradlia priamo od podlahy. To znamená, že hliníkový profil je akoby skrytý do podlahy a vy máte viditeľné iba sklo, ktoré akoby vychádzalo priamo z nej. Dosiahnete tým dokonalý vzhľad a takto umiestnené sklenené zábradlie pôsobí čisto, bez akéhokoľvek rušivého prvku. Sklenené zábradlie uchytené s pomocou hliníkových profilov ponúka neobmedzené možnosti a je vhodné pre interiér ale aj pre exteriér.