Hitom tejto jari sú mom fit jeans. Vyskúšajte ich aj vy! Ešte ste o nich nepočuli? Určite áno, len vás mätie anglicky výraz. Určite ste počuli termín “Mrkváče”! Mom fit jeans je anglický názov pre tento strih džínsov. Skôr, než pokrútite hlavou a zavrhnete tento typ riflí ako staromódny a nemoderný, ktoré nosili vaši rodičia, musíme vás opraviť. Štýl 80 až 90 rokov sa znovu vracia do módy. A s týmto štýlom sa vracia aj takzvaný mrkváčový strih. Hovoríte si, že to aj tak nie je váš štýl a radšej túto módu preskočíte?

mom fit jeans

Pred Tým než to urobíte, skúste sa pozrieť do našej ponuky mom fit džínsov a možno zistíte, že tento štýl nemusí byť až taká katastrofa. Každý štýl ma nejaké to čaro a rovnako je to aj pri mom fit džínsoch. Poďme si ich ale najprv predstaviť. Mom fit jeans – sú to nohavice, ktoré sú menej strečové, takže väčšinou sú vyrobené z hrubšej rifľoviny. Preto vás úplne neobopnú ako tie elastické, ale zato sú pohodlné na nosenie. Väčšinou majú zvýšený pás, takže nižšie postavy to opticky zvýši. Sú rozšírené na bokoch a zadku, ale nie tak, že by vás úplne rozšírili, len nie sú zalepené za vašu postavu, vďaka tomu sú však veľmi pohodlné a nikde vás nestískajú.

jeans

Ako už prezrádza samotný slangový výraz mrkváče, keďže sú hore širšie dole sú zúžené, čo vám tiež opticky môže pridať nejaký ten centimeter. K mom fit jeansom sa hodí nejaké jednofarebné tričko alebo košeľa, napríklad biela, ružová, modrá alebo klasická čierna. A takto oblečené môžete vyraziť niekam do mesta, na zábavu, na výlet, či dokonca do práce, ak vám pracovné podmienky dovoľujú ležerný štýl. Výhodou tohto strihu je tiež to, že k nemu môžete nosiť akýkoľvek typ topánok. Takže či už ste typ, ktorý preferuje elegantný štýl vysokých podpätkov, alebo ste skôr zástanca ležerných tenisiek, k mom fit džínsom si môžete obuť čokoľvek. Ešte stále sme vás nepresvedčili? Vyskúšajte sami a uvidíte, že v mom fit džínsoch budete vyzerať aj vy skvelo.