Založenie firmy

Pre tých, ktorí sa v praxi podnikania nikdy neocitli, nemali vlastnú živnosť, ani firmu je možno takýto spôsob fungovania veľmi vzdialený, možno trochu aj nedosiahnuteľný a podobne. Každý z nás má vlastný názor a vlastný postoj k tomu, čo si o podnikaní myslí. Tak už pri začatí podnikania má budúci podnikateľ veľkú úlohu a to založiť svoju firmu. Môže sa rozhodnúť a zvážiť, či si založí živnostenské oprávnenie alebo radšej firmu – obchodnú spološnosť, ako je napríklad s.r.o. Toto sa dá rôznymi spôsobmi. Môžete si objednať založenie firmy alebo môžete využiť službu –predaj firmy alebo dokonca aj predaj firmy platca dph. Založená firma bez aktivít, histórie a záväzkov sadá naozaj výhodne kúpiť aj za pár stovák EUR.

podnikateľ

Propagácia produktov alebo služieb

Podnikateľ musí ďalej myslieť aj na to, ako sa zviditeľní, ako ponúkne svoje služby svetu a ako si nájde klientv, resp zákazníkov. Musí teda myslieť na propagáciu svojej firmy. Pokiaľ nemá financie na profesionálne agentúry, musí to všetku zo začiatku zvládať sám. Dnes už sa to dá úplne jednoducho cez PPC systémy v Google alebo aj na sociálnych sieťach.

podnikanie

Účtovníctvo a štatistiky

No a v neposlednom rade musí podnikateľ zo zákona podávať daňové priznania a odovzdávať štatistiky, preto si musí viesť účtovníctvo. Mnoho podnikateľov si necháva účtovníctvo robiť externým firmám, aby tak ušetrili najmä svoj vzácny čas, ktorý potom môžu venovať práci. Podľa toho koľko faktúr firma vystaví zákazníkom a koľko faktúr bude mať od svojich dodávateľov, také náročné bude vedenie účtovníctva. Z účtovníctva každý podnikateľ môže vyčítať mnohé informácie o svojom hospodárení, ziskovosti alebo strate, nákladoch, výnosoch, odvodoch a podobne. Pokiaľ sa chystáte podnikať určite to bude veľmi zaujímavá životná skúsenosť. Neváhajte a vykročte touto jedinečnou cestou.