Vedeli ste, že je hneď niekoľko spôsobov ako nevyzerať ako „od susedov“ a pritom neminúť na oblečenie väčšinu ťažko zarobených peňazí? Hneď vám aspoň dva z nich predstavím.

 nákupy přes net


1.      SECOND-HAND

Áno, viem, aj ja som voči nim vždy mala predsudky. Mám nosiť niečo čo niekto už predo mnou mal na sebe? Mám sa uspokojiť s vecami, ktoré sú už dobrých dvadsať rokov nemoderné a neobliekla by som ich ani svojej babke? A viete čo som zistila? Dajú sa tam kúpiť nie len nenosené veci, ale taktiež veci, ktoré sú moderné. Háčik je v tom, že si musíte vedieť vybrať ten správny obchod a tiež sa nevzdať po prvom nepodarenom pokuse. Uznávam, že asi 70% vecí je fakt nepoužiteľných a aby človek našiel to, čo je nositeľné, musí sa prehrabať neskutočným množstvom oblečenia. A to rozhodne nie je pre každého. Stále si však myslím, že tieto nepochopené obchodíky si zaslúžia pozornosť.

 žabák a nákupy


2.       VÝPREDAJE

Tento bod sa asi zdá celkom jasný. Nekúpim si predsa tričko za 12€ keď viem, že o mesiac bude za 6€. A vtedy to príde. To váhanie a myšlienky typu: „A čo ak ho potom už mať nebudú? Čo ak nebude moja veľkosť? A čo ak ho ani vôbec nedajú do zľavy?“. Poznám to veľmi dobre. V takých situáciách je veľmi dôležité uvedomiť si jednu vec. Stane sa niečo ak práve tento jeden kúsok oblečenie mať nebudem a kúpim si iný, lacnejší a možno aj krajší než tento? Pretože tajomstvo spočíva v tom, že naše skrine zvyčajne nezívajú takou prázdnotou aby sme nutne potrebovali nové tričko hneď v tú sekundu. Takže kľúčom je trpezlivosť. Aj zľavy však majú aj svoju nepríjemnú stránku. V obchodoch je vtedy najviac ľudí, veci sú rozhádzané a kolekcia už nie je kompletná. Toto je však problém, na ktorý som zatiaľ nenašla riešenie. Buď to prežijete a zmierite sa s nie veľmi luxusnými podmienkami alebo budete ďalej zbytočne utrácať za predražené veci.