Keď sme sa rozhodli, že budeme prerábať dom, vedeli sme, že nás to bude stáť nielen naozaj veľa času, ale aj veľa peňazí. Nemali sme milióny, no predsa sme chceli, aby náš dom vyzeral luxusne a hlavne moderne. To bola jedna z mojich podmienok, keď ma môj manžel konečne presvedčil, aby sme doma niečo prerobili. Ja som totižto nechcela prerábať nič. Nemám rada zmeny a predstava, že by som mala bývať celé týždne a možno aj mesiace v rozbúranom priestore, ma neskutočne desila. Nechala som sa však presvedčiť, keďže mi manžel sľúbil, že z premeny budem nadšená. Pustili sme sa teda do toho.

žárovka

Problém je, že som nevedela, čo vlastne chcem. Áno, vedela som, že chcem moderný štýl, no nechcela som nič prehnané. Prikláňala som sa viac k minimalizmu, zatiaľ čo môj manžel chcel mať všetkého veľmi veľa.

Našťastie sme boli dohodnutní na tom, že musím všetko schváliť, predtým ako niečo kúpi alebo začne montovať. Vedeli sme, že si to musíme všetko naplánovať, takže sme boli dlhé dni len ponorený v online katalógoch, ale aj v tých klasických, aby sme mali prehľad o tom, čo sa nám do domu hodí a čo nie. Začali sme meniť dvere, rozhodli sme sa, že vymeníme aj podlahy a naozaj veľmi sme sa tešili. No v konečnom dôsledku som si až potom uvedomila, že sme zabudli na niečo veľmi dôležité. Na osvetlenie. Vedela som, že nechcem nič okázalé a moje lustre sa mi už zunovali. Takže som bola rozhodnutá, že chcem len niečo bodové, niečo, čo umiestnim do steny a tým to končí.

osvětlení

Dlho sme niečo také hľadali, vymýšľali sme, ako to urobíme. Manžel chcel silou mocou aj nejaký luster, no ja som bola presvedčená, že náš nový dom sa zaobíde aj bez neho.

Nakoniec sme našli perfekné riešenie. Boli ním led žiarovky gu10. Spĺňali všetky parametre, ktoré som od osvetlenia vyžadovala. Boli nenápadné, no fungovali aj ako primárny zdroj svetla, čo ma neskutočne tešilo.