Šport je pre každý organizmus veľmi potrebný. Potrebujeme sa hýbať, či sme mladí alebo starí. Aké športy preferujete? Robí vám športovanie radosť? Športy sú rôzne. Poznáme rôzne športové loptové hry, ale aj bojové umenie alebo tanec. Ste fanúšik futbalu, hokeju alebo inej loptovej hry? Mnoho chlapcov túži po tom, byť futbalista. Futbal je pre nich niečo fascinujúce. Radi si kopú loptu so svojimi kamarátmi vonku na trávniku. Sú na čerstvom vzduchu a hrajú sa spolu. Na hokej už potrebujú poriadnu hokejovú výbavu. To mnohých rodičov dosť odradí, nakoľko cena hokejovej výbavy je dosť vysoká.

 

Loptova hra

 

No sú aj rodičia, ktorí svojim deťom doprajú, nech si užijú detstvo a venujú sa tomu, čo ich baví. Podporujú svoje deti v ich záľubách. Obľúbenou dievčenskou záľubou je tanec. Radi počúvame rôzne pesničky a športujeme pomocou tanca. Pri tanci spálite mnoho kilokalórií a zároveň rozprúdite celé svoje telo. Môžete sa doma učiť rôzne štýly tancovania, alebo aj navštevovať tanečnú školu. V tanečnej škole sa toho naučíte určite omnoho viac, navyše si môžete vybrať, či chcete chodiť na spoločenské tance alebo na moderné tance.

 

Fitnes

 

Iným druhom športovania sú bojové športy. Mnohí mladí ľudia a deti sa rozhodnú, že by chceli sa naučiť karate alebo boxovať. Chlapci si ľúbia vybíjať svoju energiu aj práve takýmto spôsobom. Možno chcú byť len silnejší alebo si vybíjajú svoju zlosť a agresivitu pomocou boxovacieho vreca? Ťažko povedať. Každý sme iný a vieme, čo nás baví. Mnohí ľudia športujú aj v dospelosti. Na to používajú napríklad bicykel, kolobežky, alebo len tak behávajú. Radi chodia do fitnes centier, kde si ponaťahujú celé telo a zhodia zopár kíl. Dospelí si radi formujú svoje telo, napríklad do plaviek. Ženy chcú v lete vyzerať naozaj veľmi štíhlo a pre to musia niečo robiť. Čo tak si zašportovať vo svojom voľnom čase?