Rozmanitosť a pestrosť stravy je odporúčaná aj odborníkmi na výživu, pretože len tak dokážeme nášmu organizmu zabezpečiť všetky potrebné výživné látky, ktoré k svojmu zdraviu potrebujeme. Konzumovať zo všetkého trocha a máme istotu, že nám nebude niečo chýbať alebo naopak niečoho bude mať náš organizmus prebytok. K zdravým doplnkom patrí aj materská kašička.

Rôznorodé doplnky výživy

Bohaté a rozmanité účinky v potravinách či produktoch nájdete len v niekoľkých z nich, príkladom je materská kašička, ktorá je všestranne účinná, podporuje psychickú a fyzickú aktivitu, imunitný systém, dodáva energiu, zlepšuje výkonnosť a sústredenosť, podporuje pružnosť pokožky, uľavuje pri bolestiach kĺbov či upokojuje pri strese a nervozite. Ženám pomáha s podporou plodnosti a deťom s nespavosťou, je to výhodná investícia do zdravia.

Materskou kašičkou Nutrifit je kŕmená aj larva, z ktorej sa vyvinie včela-matka, ide o veľmi výživnú a jedinečnú potravu, ktorá sa nazýva aj elixír života. Naše bunky dokáže regenerovať a pomáha presne tak, kde je to potrebné.

Z množstva jej účinkov sú známe:

-zlepšenie pamäte

-regenerácia buniek

-spomaľovanie starnutia

-podpora krvotvorby

-pomoc s nespavosťou

-priaznivý vplyv na dýchacie cesty a sliznice

-zvýšenie pracovného výkonu

a veľa iných blahodarných účinkov.

Čerstvé potraviny nič nenahradí

Materská kašička obsahuje 25 tisíc druhov aminokyselín, minerály, mastné kyseliny a vitamíny, a tiež rovnaký typ sacharidov ako v mede, takisto antibiotické a herbicídne zložky a pro hormóny. Užívanie materskej kašičky však má svoje pravidlá, dávka je 2×1 gram denne a najdlhšie v 2 alebo 3 mesačnej kúre, potom sa odporúča 30 dňová pauza. Kašička však nie je vhodná pre deti do troch rokov a ani pre osoby, ktoré sú na včelie produkty alergické. Ide o doplnok stravy, ktorá má byť pestrá. Výrobky podobného zloženia nájdete na internetových stránkach predajcov s výživovými doplnkami.