Kupujete byt cez inzerát a dohodli ste sa s jeho pôvodným majiteľom, že vám byt prenechá výmenou za rodinný dom alebo rekreačnú nehnuteľnosť? Ak sa takto medzi sebou dohovoríte a ani jedna strana nemá voči ďalšiemu postupu námietok, potom nastáva ideálny prípad, kedy je možné vyriešiť predaj či kúpu nehnuteľností veľmi rýchlo a bez provízií realitným maklérom. Podmienkou, aby všetko prebehlo korektne, je však dobre spísaná zmluva či viac zmluvných dojednaní.

kúpa rodinného domu

Zmluvu by mal spisovať právnik – na Internete možno dohľadať celý rad vzorových zmlúv, a niektorí ľudia ich tiež využívajú a domnievajú sa, že tým vyriešia ich konkrétnu situáciu. Toto ale môže viesť k fatálnym omylom, pretože niektoré zmluvy môžu byť neplatné, alebo zostavené nevýhodne pre niektorú zo strán, a môžu byť tiež ľahko napadnuteľné. Ak prevádzate na iného majiteľa vlastníctvo bytovej jednotky a tiež vlastníctvo rodinného domu, rekreačnej chaty, pozemku, garáže a ďalších typov nehnuteľností, nechajte vždy zmluvy pripraviť napríklad advokátom v Banskej Bystrici.

advokát v Banskej Bystrici

Právnik nič neprehliadne – najmä pri zložitejších majetkových väzbách, kedy sa menia vlastníci bytov a domov, a kedy sa prípadne dopláca finančná čiastka, alebo sa na úhradu doplatku využíva prevod osobného automobilu či inej hnuteľnej veci, je nutné byť veľmi prozreteľný a opatrný, a na nič nezabudnúť. Tu sa vždy vyplácajú právne služby, pretože právnici postupujú tak, aby nemohla byť poškodená ani jedna zo strán, a aby nebolo možné zmluvy napadnúť na súde a spochybniť ich platnosť. Pamätajte na to, že zmluva je základ akéhokoľvek obchodovania, čo u nehnuteľností platí dvojnásobne, pretože sa tu jedná o veľmi vysoké finančné https://www.financnykompas.sk/ čiastky.

Ušetriť za právnika a spisovať zmluvu „amatérsky – od boku“ podľa svojho uváženia sa v tomto prípade naozaj neoplatí, to vám potvrdí každý, kto používa zdravý sedliacky rozum.